Środa, 23 Września 2020

Informacje

Urząd Miejski w Modliborzycach
ul. J. Piłsudskiego 63
23-310 Modliborzyce
tel 15 8715 079
fax 15 8717 102
www.modliborzyce.pl
sekretariat@modliborzyce.pl
Newsletter

Modliborzyce: Nowe wystawy w galerii biblioteki

2019-12-06 09:44:43

Biblioteka u Kazimierza w Modliborzycach zachęca do oglądania dwóch nowych ekspozycji. W swojej galerii udostępnia obrazy Stefanii Wójcik oraz zdjęcia, dokumenty i inne eksponaty na temat życia i twórczości Jana Pocka.

Stefania Wójcik z Janowa Lubelskiego pracuje w technice olejnej, akwareli, pasteli i batiku. Od 16 lat jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Plastyków. Jej prace są prezentowane na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych, a także znajdują się w prywatnych kolekcjach zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami na przykład w Belgii, Niemczech, Wielskiej Brytanii, Kanadzie, Australii i Stanach Zjednoczonych.

Na drugą ekspozycję zatytułowaną "Wielki powrót, czyli Rok Jana Pocka", składa się dziewięć banerów ze zdjęciami i dokumentami o życiu i twórczości poety Jana Pocka oraz pracami uczestników ogólnopolskiego konkurs literackiego jego imienia. Ekspozycja, dofinansowana ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, powstała w z okazji obchodzonej w 2017 roku 100. rocznicy urodzin wybitnej postaci polskiego życia literackiego i kulturalnego XIX wieku. Eksponaty pochodzą ze zbiorów Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie oraz archiwum Szkoły Podstawowej im. Jana Pocka w Markuszowie, której patronem jest poeta.

Obydwie wystawy można oglądać przez kilka najbliższych miesięcy w galerii Biblioteki u Kazimierza w Modliborzycach.


(fot. Biblioteka u Kazimierza Modliborzycach)

smokedsystem
© 2009-2020 ias24.eu.