Piątek, 23 Marca 2018
Informacje

Urząd Miejski w Modliborzycach
ul. J. Piłsudskiego 63
23-310 Modliborzyce
tel 15 8715 079
fax 15 8717 102
www.modliborzyce.pl
sekretariat@modliborzyce.pl
Newsletter

Modliborzyce: Nominacje "Tęczowymi piosenkami" wyśpiewane

2017-10-31 14:37:27

23 solistów, którzy wystąpili w regionalnych eliminacjach Ogólnopolskiego Festiwalu Dzieci i Młodzieży "Tęczowe piosenki Jana Wojdaka" w Modliborzycach, zaśpiewa w finale tej imprezy. Pięć wokalistek rozwija swoje zdolności w miejscowym ośrodku kultury.

W przesłuchaniach, które odbyły się w niedzielę 29 października w Gminnym Ośrodku Kultury w Modliborzycach, wystąpiło 76 wykonawców, w tym 2 zespoły. Oceniając ich popisy jury z Janem Wojdakiem wysoko oceniło poziom artystyczny o czym może świadczyć liczba nominacji.

Wśród nominowanych jest pięć wokalistek miejscowego GOK. To Alicja Małek, Olga Żurawicz, Julia Jaskowska, Ewelina Gąska i Karolina Mędyk.

Ponadto w kategorii solistów do lat 7 w finale zaśpiewają: Marcelina Obara z Tarnobrzegu, Alicja Małek z Janowa Lubelskiego, Michał Subik z Kraśnika, Julia Rożen ze Snopkowa i Zuzanna Flis z Janowa Lubelskiego. W grupie wokalistów w wieku od 8 do 10 lat nominacje zdobyły Natalia Gazda z Nowej Dęby, Matylda Staszowska z Brzozówki, Zuzanna Szyfer z Lublina i Olga Żurawicz ze Stojeszyna. Kolejnych 7 nominacji jurorzy przyznali wokalistom w wieku od 11 do 13 lat. Otrzymali je: Kinga Wołoszyn z Kraśnika, Julia Jaskowska z Wierzchowisk, Bartosz Mulier z Kraśnika, Andżelika Guściora z Niska, Julia Kurdziel z Kraśnika, Olga Jagieło z Pruszyna i Emilia Rycerz ze Stróży. W kategorii solistów w wieku od 14 do 16 lat oprócz Eweliny Gąski z Modliborzyc, do finału zostały nominowane Magdalena Palinka z Biłgoraja, Jagoda Beksiak z Kraśnika, Martyna Leszcz z Lublina i Karolina Mędyk z Modliborzyc. Listę finalistów uzupełniają Mariola Laskowska ze Stalowej Woli i Aleksandra Żelazowska z Lublina, które występowały w kategorii wiekowej 17 - 23 lata.

© 2009-2018 ias24.eu.