Środa, 23 Maja 2018
Informacje

Urząd Miejski w Modliborzycach
ul. J. Piłsudskiego 63
23-310 Modliborzyce
tel 15 8715 079
fax 15 8717 102
www.modliborzyce.pl
sekretariat@modliborzyce.pl
Newsletter

Modliborzyce: Nie tylko komputery z internetem

2015-04-26 08:12:51

Rodziny z gminy Modliborzyce zagrożone wykluczeniem cyfrowym i 5 jednostek samorządowych, oprócz komputerów z dostępem do sieci, otrzymają dodatkowo urządzenia wielofunkcyjne. Pieniądze na ten cel będą pochodzić z funduszy unijnych, a do odbiorców mają one trafić za kilka tygodni.

Początkowo w ramach trzeciej edycji projektu "Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu w województwie lubelskim" mieszkańcy i placówki samorządowe miały otrzymać tylko komputery z internetem. Po rozstrzygnięciu przetargów okazało się, że unijne środki wystarczą także na zakup urządzeń z możliwością drukowania, kopiowania i skanowania.

W gminie Modliborzyce z tej formy wsparcia skorzysta 90 rodzin oraz Samorządowe Przedszkole w Modliborzycach, Zespół Placówek Oświatowych w Stojeszynie Pierwszym, Zespół Szkół im. Jana Kochanowskiego w Wierzchowiskach Drugich, Gminny Ośrodek Kultury w Modliborzycach i Gminna Biblioteka Publiczna w Modliborzycach filia w Wierzchowiskach Pierwszych.

Komputery z dostępem do sieci odbiorcy trzymali na przełomie marca i kwietnia, natomiast dostawa urządzeń wielofunkcyjnych jest planowane na czerwiec.

Właścicielem sprzętu jest gmina. Przez pierwszy rok dostęp do internetu jest opłacany ze środków unijnych, a przez kilka kolejnych lat jego koszty będzie pokrywać samorząd.

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego "Innowacyjna Gospodarka".


(fot. sxc.hu)

© 2009-2018 ias24.eu.