Niedziela, 07 Czerwca 2020

Informacje

Urząd Miejski w Modliborzycach
ul. J. Piłsudskiego 63
23-310 Modliborzyce
tel 15 8715 079
fax 15 8717 102
www.modliborzyce.pl
sekretariat@modliborzyce.pl
Newsletter

Modliborzyce: Młodzi aktorzy w rocznicę wybuchu wojny

2019-08-28 06:44:50

Podczas tegorocznych wakacyjnych zajęć w Filii Bibliotecznej w Stojeszynie Pierwszym dzieci nie tylko się bawiły. Przez kilka tygodni przygotowywały również widowisko z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej, które pokażą w czwartek 29 sierpnia.

Autorką pomysłu, a jednocześnie scenarzystką i reżyserem inscenizacji jest kierownik placówki Alfreda Gierłach, która do jej realizacji zaangażowała 12 młodych aktorów. - To grupa dzieci i młodzieży, z których najmłodsi mają zaledwie 5 lat, większość stanowią uczniowie klas I - VII, a najstarsza uczennica szkoły średniej pełni rolę narratora. Oprócz mieszkańców gminy Modliborzyce wystąpią ich rówieśnicy z gminy Potok Wielki, którzy także byli naszymi gośćmi podczas wakacji - mówi Informacyjnej Agencji Samorządowej Alfreda Gierłach.

Scenariusz inscenizacji zawiera teksty literackie oraz piosenki i pieśni, nawiązujące do wielu ważnych wydarzeń wojennych, wykonywane a capella. - Punktem wyjścia jest wybuch wojny. Widowisko zawiera także elementy związane z bitwą pod Monte Cassino, Powstaniem Warszawskim czy zsyłkami na Sybir. Są wiersze, w tym utwór "Ojczyzna" Marii Konopnickiej, a kończymy piosenką "Tu wszędzie jest moja ojczyzna" - zdradza elementy scenariusza jego autorka.

smokedsystem
© 2009-2020 ias24.eu.