Sobota, 11 Lipca 2020

Informacje

Urząd Miejski w Modliborzycach
ul. J. Piłsudskiego 63
23-310 Modliborzyce
tel 15 8715 079
fax 15 8717 102
www.modliborzyce.pl
sekretariat@modliborzyce.pl
Newsletter

Modliborzyce: Doroczne święto pszczół i pszczelarzy

2019-06-07 17:04:17

Międzywojewódzki wymiar będzie mieć tegoroczny Regionalny Zjazd Pszczelarzy w Wierzchowiskach Pierwszych w gminie Modliborzyce. W niedzielę 9 czerwca będą świętować wspólnie delegacje nie tylko z Lubelszczyzny, ale również województw podkarpackiego i świętokrzyskiego.

Wszystkie poczty sztandarowe kół pszczelarskich zbiorą się o 9.15 na placu przy Lokalnym Centrum Kultury w Wierzchowiskach Pierwszych, skąd przejdą do kościoła parafialnego na mszę świętą. Eucharystii będzie przewodniczyć kapelan Gminnego Koła Pszczelarzy w Modliborzycach ksiądz kanonik Stanisław Kowal, a oprawę muzyczną zapewni Orkiestra Dęta Gminnego Ośrodka Kultury w Modliborzycach. - Mamy za co dziękować i o co prosić, ponieważ ubiegły rok był dla pszczelarzy udany, ale teraz nie jest najlepiej. Wprawdzie pszczoły dobrze przezimowały, jednak burzowa wiosna nie jest ich sprzymierzeńcem. Zamiast się wzmacniać - słabły, a z tegorocznego rzepaku nie będzie zbyt wiele pożytku. Nadzieja w lipie i przede wszystkim gryce, która w naszej okolicy jest najbardziej popularna - ocenia w rozmowie z Informacyjną Agencją Samorządową prezes Gminnego Koła Pszczelarzy w Modliborzycach Stanisław Pikula.

Oficjalną część niedzielnego święta otworzą przedstawiciele organizatorów zjazdu, oprócz prezesa Pikuli, wicestarosta janowski Michał Komacki i burmistrz Modliborzyc Witold Kowalik.

smokedsystem
© 2009-2020 ias24.eu.