Piątek, 23 Marca 2018
Informacje

Urząd Miejski w Modliborzycach
ul. J. Piłsudskiego 63
23-310 Modliborzyce
tel 15 8715 079
fax 15 8717 102
www.modliborzyce.pl
sekretariat@modliborzyce.pl
Newsletter

Modliborzyce: DKK i A. Czerwińska-Rydel zapraszają

2017-11-22 10:45:54

Pisze dla dzieci i młodzieży, a w swoich książkach porusza tematy muzyczne, historyczne i społeczne. Anna Czerwińska-Rydel, bo o niej mowa, będzie w tym miesiącu gościem Dziecięcego Dyskusyjnego Klubu Książki, który działa w Filii Bibliotecznej w Stojeszynie Pierwszym w gminie Modliborzyce.

Autorka urodziła się w Gdańsku, gdzie obecnie mieszka, a także pracuje z dziećmi, młodzieżą i studentami prowadząc zajęcia muzyczne, pedagogiczne i terapeutyczne. Anna Czerwińska-Rydel z wykształcenia jest muzykiem i pedagogiem. Należy do Stowarzyszenia Pisarzy Polskich i Polskiej Sekcji IBBY. Była pomysłodawczynią i twórczynią Gdańskiej Trylogii dla dzieci, czyli trzech opowieści biograficznych o Heweliuszu, Fahrenheicie i Schopenhauerze. Na podstawie jej książki "Ciepło-zimno. Zagadka Fahrenheita" powstał spektakl, którego premiera odbyła się w 2013 roku.

W swoich książkach pisze o ludziach z pasją, problemach dzieci, rodzinie, samotności, potrzebie bliskości, zrozumienia, miłości, a przede wszystkim o muzyce. Na swoim koncie ma wiele nagród i wyróżnień, a jej książka "Wszystko gra" została doceniona przez jury konkursów międzynarodowych oraz wpisana na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej i na Honorową Listę IBBY.

W szczerych wyznaniach Anna Czerwińska-Rydel przyznaje, że matematyka, fizyka czy chemia w szkole nie były jej ulubionymi przedmiotami, za to na przerwach, a nawet na lekcjach, pod ławką, z wielkim zaangażowaniem pisała powieści i opowiadania. Nabywając doświadczenia literackiego autorka stwierdziła, że poważna książka może bawić, a zabawna wzruszyć. I właśnie tak stara się tworzyć.

Będą z nią mogli o tym porozmawiać uczestnicy spotkania, które odbędzie się w filii w Stojeszynie w czwartek 23 listopada o 9.00.


(fot. Filia Biblioteczna w Stojeszynie Pierwszym)

© 2009-2018 ias24.eu.