Środa, 25 Kwietnia 2018
Informacje

Urząd Miejski w Modliborzycach
ul. J. Piłsudskiego 63
23-310 Modliborzyce
tel 15 8715 079
fax 15 8717 102
www.modliborzyce.pl
sekretariat@modliborzyce.pl
Newsletter

Modliborzyce: Awans piłkarek w Pucharze Tymbarku

2017-11-08 20:37:21

Dziewczynki z drużyny U-12 z Modliborzyc zagrają w finale wojewódzkim ogólnopolskiego Turnieju Piłkarskiego "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku". Awans wywalczyły podczas turnieju powiatowego, który odbył się w środę 8 listopada w Janowie Lubelskim.

W zawodach miały wystartować trzy zespoły, ale ekipa z miejscowości Momoty nie dojechała na turniej, dlatego podopieczne Tomasza Nalepy walczyły o prawo startu w kolejnej fazie z rywalkami z Wólki Ratajskiej. Piłkarki z Modliborzyc pokazały klasę, strzelając aż 16 goli i nie tracąc przy tym żadnej bramki. - Wynik mógł być jeszcze bardziej okazały, ale paradoksalnie nieco szwankowała skuteczność, bo często trafialiśmy w bramkarkę albo tuż obok bramki rywalek - relacjonuje w rozmowie z Informacyjną Agencją Samorządową opiekun zespołu z Modliborzyc Tomasz Nalepa. Autorką aż 14 z 16 goli była Gabriela Kawęcka, a kolejne 2 bramki dorzuciła Ada Kapusta. Oprócz nich awans wywalczyły: Aleksandra Jocek, Kamila Kędziora, Patrycja Zioło, Karolina Chudy, Kinga Spryszak, Magdalena Mazur, Agata Pikula i Agata Zarzeczna.

Finał wojewódzki odbędzie się wiosną, ale miejsce zawodów jeszcze nie jest ustalone. W obecnej drużynie U-12 z Modliborzyc grają piłkarki, które w poprzedniej edycji doszły do finału ogólnopolskiego, ale według opiekuna zespołu o powtórzenie tego wyniku będzie bardzo trudno. - W większości ekip zgodnie z regulaminem występują piątoklasistki, a w naszym składzie jest tylko jedna zawodniczka w tym wieku, natomiast pozostałe uczą się w czwartej klasie. Zobaczymy jak będzie wyglądać rywalizacja z najlepszymi zespołami z innych powiatów, ale rywalki poznamy dopiero na turnieju wojewódzkim - dodaje Tomasz Nalepa.

© 2009-2018 ias24.eu.