Środa, 15 Sierpnia 2018

Newsletter

Łuków: Podróże fotografią i dźwiękiem malowane

2013-10-21 07:15:18

W sobotę 26 października w Łukowie odbędzie się pierwszy Festiwal Podróżniczo-Przyrodniczy pod tytułem "Podróże bliskie i dalekie - fotografia, muzyka, gawęda".

Na 17.00 do auli w I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki zapraszają naukowcy, przyrodnicy, fotografowie i reporterzy z Łukowa i okolic, którzy liczą na spotkanie z mieszkańcami całego powiatu, w tym szczególnie z rodzicami z dziećmi. Proponując im nie tylko opowieści o ciekawych zakątkach świata, Polski i regionu, ale również niezwykłe relacje ze swoich wypraw, które będą uzupełniały ilustracje muzyczne.

W programie są prezentacje Weroniki i Cezarego Pióro "Ptaki małe i duże", Piotra Szewczyka "Diaporama przyrodnicza", Zbigniewa Kasprzykowskiego "Kolory Uzbekistanu", Grzegorza Matejczuka "Kraina Czyngis-chana" oraz Piotra Giczeli "Wakacje na tureckim szlaku".

Wśród uczestników spotkania zostaną rozlosowane albumy przyrodnicze "Rezerwat Jata - perła Ziemi Łukowskiej".

Pomysłodawcami festiwalu i głównymi organizatorami są Robert Wysokiński i Artur Baranowski, a wspomagają ich: Gimnazjum nr 2 im. ks. St. Konarskiego, I LO im. T. Kościuszki, Nadleśnictwo Łuków, Wysokiński Media, Agro-Top, Nova Foto oraz "przyJACIEle".
Patronat medialny nad projektem objęli Tygodnik Siedlecki, Echo Katolickie, Katolickie Radio Podlasie, Telewizja Łuków Master TV, Podlasie24.pl oraz Informacyjna Agencja Samorządowa IAS24.EU.


(fot. arch. P. Przeździaka)

© 2009-2018 ias24.eu.