Środa, 22 Kwietnia 2026

Lipsko: Są pieniądze na aktywną turystykę historyczną

2014-03-05 10:23:34

Gmina Lipsko otrzyma pieniądze na wytyczenie szlaku historycznego, a także modernizację terenu przy zalewie i placu w centrum miasta.

Nad lipskim zalewem ma powstać molo z widokiem na panoramę miasta, pomost z przystanią dla kajaków, plac zabaw i teren do zajęć fitness. Prace będą prowadzone również w parku w centrum Lipska, gdzie zostaną ułożone nowe chodniki, będzie odnowiona fontanna, a zielenią na nowo zostanie zagospodarowana skarpa, łącząca centrum z jego częścią południową.

- Wszystkie inwestycje będą realizowane w formule "zaprojektuj i wybuduj". Przetarg chcemy ogłosić na przełomie marca i kwietnia, tak by w przyszłym miesiącu wybrać wykonawcę, a same prace wykonać do końca roku - mówi Informacyjnej Agencji Samorządowej burmistrz Lipska Jerzy Pasek, który podpisał umowę o przyznaniu dofinansowania z wicemarszałkiem województwa mazowieckiego Leszkiem Ruszczykiem.

Wartość kosztorysowa projektu pod nazwą "Lipsko Park - rozwój aktywnej turystyki historycznej" to 730 tysięcy złotych, z czego 500 tysięcy będą stanowić środki z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2007 - 2013.


(fot. UMiG Lipsko)

Informacje

Urząd Miasta i Gminy Lipsko
ul. 1 Maja 2
27-300 Lipsko
tel +48 48 378-00-48
fax +48 48 378-01-75
www.lipsko.eu
umig@lipsko.eu
© 2026 ias24.eu