Piątek, 14 Marca 2025

Lipsko: Pierwsza sesja nowych radnych

2014-12-02 11:06:02

Jacek Zając będzie przewodniczącym, a Marcin Lenart wiceprzewodniczącym nowej Rady Miejskiej w Lipsku. Obydwaj zostali wybrani na te stanowiska podczas pierwszej sesji, która odbyła się w poniedziałek 1 grudnia.

O stanowisko przewodniczącego ubiegało się dwóch kandydatów, oprócz Jacka Zająca, który został radnym kandydując z komitetu "Samorząd Obywatelski", także Włodzimierz Misiak, reprezentujący "Aktywny Samorząd". Pierwszy z nich otrzymał 10 głosów, zaś drugi 3. W głosowaniu na wiceprzewodniczącego radni byli jednomyślni powierzając tę funkcję Marcinowi Lenartowi, startującemu do rady z komitetu "Niezależni Razem".

W nowej radzie 4 przedstawicieli ma "Aktywny Samorząd". Oprócz Włodzimierza Misiaka, są to: Mirosława Jabłońska, Roman Madejski i Zenon Stępień. Po 3 mandaty objęli członkowie komitetów "Niezależni Razem" - Michał Patyk, Marcin Lenart i Andrzej Nowak oraz "Samorząd Obywatelski", który, oprócz Jacka Zająca, reprezentują Włodzimierz Marek i Mateusz Pawlak. Po dwóch przedstawicieli wprowadziły do rady Prawo i Sprawiedliwość oraz Polskie Stronnictwo Ludowe. PiS reprezentują Witold Wypchło i Jan Łepecki, a PSL - Andrzej Barański i Marian Gozdur. Jednego przedstawiciela w nowej radzie ma komitet "Nasza Gmina Nasz Powiat". Jest nim Marian Szymczyk.

Ślubowanie nowego burmistrza Jacka Wielorańskiego odbędzie się na kolejnej sesji, którą zwoła komisarz wyborczy.

Informacje

Urząd Miasta i Gminy Lipsko
ul. 1 Maja 2
27-300 Lipsko
tel +48 48 378-00-48
fax +48 48 378-01-75
www.lipsko.eu
umig@lipsko.eu
© 2025 ias24.eu