Poniedzialek, 16 Czerwca 2025

Lipsko: Piłkarki z gimnazjum idą jak burza

2013-04-22 16:47:57

Zawodniczki Gimnazjum im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Lipsku zagrają w kolejnej fazie piłkarskiego turnieju "Coca-Cola CUP".

W reprezentacji lipskiego gimnazjum grają: Katarzyna Ścibisz, Weronika Bednarska, Magdalena Lidak, Iwona Penkała, Monika Stępnik, Patrycja Gajowiak, Justyna Stachurska, Anna Nobis, Iwona Gozdur, Zuzanna Kowalska i Kinga Kaca.

"Coca-Cola Cup 2013" to najstarszy i jeden z największych w Polsce turniejów piłkarskich dla młodzieży szkolnej. W dotychczasowych 14 edycjach wzięło udział ponad 600 tysięcy młodych zawodniczek i zawodników. W tym roku do rozgrywek, które odbywają się pod hasłem "Bądź aktywny, dołącz do gry!", przystąpiło w całym kraju prawie 3,5 tysiąca drużyn dziewcząt i chłopców. Finały wojewódzkie odbędą się między 11 maja a 2 czerwca, natomiast finał zaplanowano na 8 i 9 czerwca.

Jednym z ambasadorów rozgrywek jest jeden z najskuteczniejszych napastników w Europie, zawodnik Borussii Dortmund i reprezentacji Polski Robert Lewandowski.


(fot. PG Lipsko)

Informacje

Urząd Miasta i Gminy Lipsko
ul. 1 Maja 2
27-300 Lipsko
tel +48 48 378-00-48
fax +48 48 378-01-75
www.lipsko.eu
umig@lipsko.eu
© 2025 ias24.eu