Sobota, 11 Lipca 2020

Informacje

Urząd Gminy Krzywda
ul. Żelechowska 24B
21-470 Krzywda
tel 25 755-10-06
fax 25 755-10-61
www.gminakrzywda.pl
sekretariat@gminakrzywda.pl
Newsletter

Krzywda: Targowiska znowu otwarte

2020-04-08 12:43:49

Gmina Krzywda przywraca możliwość handlu na miejscowych targowiskach. Po kilkutygodniowej przerwie po raz pierwszy mieszkańcy będą mogli zrobić zakupy w sobotę 11 kwietnia w Okrzei, a po świętach także w Krzywdzie.

- Wprowadzony z powodu rozprzestrzeniania się koronawirusa zakaz handlu na targowiskach był uciążliwy zarówno dla kupujących, jak i handlujących. Najbliższa sobota jest szczególna, bo to ostatni dzień przed świętami, dlatego, podobnie jak kilka okolicznych samorządów, podjęliśmy decyzję o wznowieniu handlu - wyjaśnia wójt gminy Krzywda Krzysztof Warda.

Jednocześnie prosi kupców i ich klientów, by dostosowali się do rygorów, narzuconych przez Główny Inspektorat Sanitarny. Dotyczą one m.in.: stosowania zasad właściwej higieny, zachowania odpowiednich odległości i dozwolonej liczby osób przy jednym stanowisku, która nie powinna przekraczać 3 oraz stosowania rękawiczek ochronnych, zarówno przez sprzedających jak i kupujących. W miarę możliwości GIS zaleca również korzystanie z płatności bezgotówkowych i przypomina, że osoby, które mają jakiekolwiek objawy chorobowe nie mogą pracować przy produkcji żywności ani przy jej obrocie.


(fot. pixabay.com)

smokedsystem
© 2009-2020 ias24.eu.