Wtorek, 20 Kwietnia 2021

Informacje

Urząd Gminy Krzywda
ul. Żelechowska 24B
21-470 Krzywda
tel 25 755-10-06
fax 25 755-10-61
www.gminakrzywda.pl
sekretariat@gminakrzywda.pl
Newsletter

Krzywda: Serc pomocy coraz więcej

2021-03-04 15:43:05

Na początku były dwa, teraz w gminie Krzywda jest już pięć pojemników w kształcie serc na plastikowe nakrętki, a niebawem mogą się pojawić kolejne. Dochód ze sprzedaży zebranych korków jest przeznaczany na rehabilitację niepełnosprawnych dzieci.

Pierwsze "serca dobroczynności" stanęły przed kilkoma tygodniami przy Urzędzie Gminy w Krzywdzie i Środowiskowym Domu Samopomocy w Anielinie. Zainteresowanie było jednak tak duże, a pojemniki zapełniały się tak szybko, że kolejne trzy zostały ustawione przy strażnicy OSP w Okrzei, nowej bibliotece w Hucie Dąbrowie i na parkingu w okolicy Zespołu Szkół w Woli Okrzejskiej.

Mieszkańcy gminy Krzywda prawie natychmiast zareagowali na tę propozycję i w niemalże błyskawicznym tempie wypełnili "serca" plastikowymi nakrętkami. - Pojemnik przy urzędzie za chwilę będzie pełny po raz trzeci, w Okrzei został wypełniony już dwukrotnie, a pozostałe pierwszy raz będą opróżnione w tym tygodniu. Zajmują się tym pracownicy urzędu gminy albo członkowie rodziny z dwójką niepełnosprawnych dzieci, która otrzyma pomoc w ramach tej akcji - mówią organizatorzy zbiórki.

smokedsystem
© 2009-2021 ias24.eu.