Poniedzialek, 05 Maja 2025

Krasnobród: Są pierwsze obiekty rekomendowane przez gminę

2016-07-15 16:47:03

Pierwsze certyfikaty "Obiektów rekomendowanych przez Gminę Krasnobród" przyznane. W piątek 15 lipca odebrali je przedstawiciele Samodzielnego Publicznego Sanatorium Rehabilitacyjnego im. Janusza Korczaka, Ośrodka Wypoczynkowego "Natura" i Agroturystyka Wiesławy Nowosad.

O takie wyróżnienie ubiegali się właściciele 10 obiektów, z których 6 nie spełniło kryteriów, zawartych w regulaminie, a 1 zrezygnował z rekomendacji.

Podczas piątkowego spotkania wyróżnienia wręczali burmistrz Krasnobrodu Kazimierz Misztal i jego doradca Janusz Oś.

By otrzymać rekomendację wnioskodawcy nie mogą mieć zaległości podatkowych i z tytułu opłaty uzdrowiskowej oraz muszą respektować przepisy dotyczące porządku i czystości. Obiekty hotelarskie powinny spełniać wymogi ustawy o usługach turystycznych, czyli posiadać odpowiednią liczbę miejsc postojowych, miejsc przeznaczonych do rekreacji i wypoczynku oraz pełny węzeł sanitarny, czyli pokoje z łazienkami. Jednym z warunków jest również posiadanie i udostępnianie materiałów promocyjnych, związanych z ofertę turystyczną Krasnobrodu i Roztocza.

Informacje

Urząd Miejski w Krasnobrodzie
ul.3-go Maja 36
22-440 Krasnobród
tel 84 660-71-58, 660-76-92
fax 84 660-76-91
www.krasnobrod.pl
um@krasnobrod.pl
© 2025 ias24.eu