Poniedzialek, 05 Maja 2025

Krasnobród: Rymowanki z przedwojennej czytanki w KDK

2015-09-02 18:01:23

Ilustracje do często zapomnianych wierszy, bajek i opowiadań z przedwojennych czytanek będzie można oglądać na wystawie w Krasnobrodzie. Wernisaż odbędzie się w czwartek 3 września o 17.00 w Krasnobrodzkim Domu Kultury.

Ilustracje do tych materiałów podczas ubiegłorocznych warsztatów przygotowali: Artur Gołębiowski, Hanna Grodzka-Nowak, Zbigniew Kołaczek, Halina Kuźnicka, Jolanta Marcolla, Franciszek Maśluszczak, Aleksandra Michalska-Szwagierczak, Krystyna Michałowska, Leszek Ołdak, Wanda Orlińska, Bogusław Orliński, Stanisław Ożóg, Jowita Płoszajska, Małgorzata Sawicka-Woronowicz i Katarzyna Stanny. Część z nich zapowiedziała udział w czwartkowym wernisażu, a ich prace będą uzupełnione tekstami w oryginalnym brzmieniu.

Ekspozycję pod tytułem "Wiersze, powiastki i rymowanki z przedwojennej czytanki", której kuratorem jest Maria Grażyna Szpyra, będzie można oglądać w Krasnobrodzie przez kilka tygodni.


(fot. KDK)

Informacje

Urząd Miejski w Krasnobrodzie
ul.3-go Maja 36
22-440 Krasnobród
tel 84 660-71-58, 660-76-92
fax 84 660-76-91
www.krasnobrod.pl
um@krasnobrod.pl
© 2025 ias24.eu