Środa, 23 Maja 2018
Informacje

Urząd Miejski w Krasnobrodzie
ul.3-go Maja 36
22-440 Krasnobród
tel 84 660-71-58, 660-76-92
fax 84 660-76-91
www.krasnobrod.pl
um@krasnobrod.pl
Newsletter

Krasnobród: Festiwal organowy - inauguracja

2017-08-12 14:33:40

Muzykę organową i kameralną można z powodzeniem popularyzować nie tylko w dużych miastach, ale również w małych środowiskach i także wśród młodego pokolenia. Potwierdza to Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej "Per Artem ad Astra", który od ponad 10 lat odbywa się w Krasnobrodzie.

Podczas festiwalu zostanie także pokazany film "Wołyń", odbędzie się wieczór autorski Krzesimira Dębskiego, autora książki "Nic nie jest w porządku. Wołyń - moja rodzinna historia" oraz, po raz pierwszy w historii imprezy - koncert plenerowy. Wystąpią w nim grupa "Vox", Krzesimir Dębski, Krzysztof Ścierański oraz "Bomba Kaloryczna" i Paweł Zielak.

Szczegółowy program tegorocznej imprezy można znaleźć na stronach: www.kultura.krasnobrod.pl i www.krasnobrod.pl.

Organizatorami sierpniowej uczty muzycznej są Krasnobrodzki Dom Kultury i Fundacja Młodzieżowej Orkiestry Kameralnej "Divertimento" z Warszawy, zaś współorganizatorami burmistrz Krasnobrodu oraz miejscowe parafie - Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny i Zesłania Ducha Świętego.

Od pierwszej edycji dyrektorem festiwalu jest prezes Fundacji Młodzieżowej Orkiestry Kameralnej "Divertimento" Elżbieta Ostrowska, a dyrektorem artystycznym profesor UMFC dr hab. Jarosław Wróblewski.

Podobnie jak przed rokiem patronat honorowy nad imprezą objęli prezydent Andrzej Duda i jego małżonka Agata Kornhauser-Duda.


(fot. KDK)

© 2009-2018 ias24.eu.