Czwartek, 18 Kwietnia 2019

Newsletter

Kłoczew: Złoty medal dla szkoły w Zadybiu Starym

2009-11-10 15:21:43

Szkoła Podstawowa w Zadybiu Starym w gminie Kłoczew otrzymała Złoty Medal Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej. Placówka nosi imię i kultywuje tradycje 1 Pułku Lotnictwa Myśliwskiego "Warszawa". W sierpniu 1944 roku właśnie z Zadybia Starego w polskie myśliwce wystartowały do pierwszego lotu bojowego na polskiej ziemi.

Z udziałem m.in. członków Warszawsko – Mazowieckiego Stowarzyszenie Seniorów Lotnictwa Wojskowego we wtorek 10 listopada odbyło się uroczyste przekazanie odznaczenia. Rada Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa nadaje je osobom i organizacjom za szczególne zasługi w upowszechnianiu idei pamięci narodowej, działalność związaną z upamiętnianiem miejsc walk i męczeństwa Narodu Polskiego, a także opiekę nad tymi miejscami. O nadanie tego medalu szkole w Zadybiu Starym wystąpił Wojewódzki Zarząd Związku Kombatantów i Byłych Więźniów Politycznych.

W uroczystości, połączonej z obchodami 91 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości uczestniczyli nie tylko kombatanci, ale także przedstawiciele dowództwa Bazy Lotniczej w Mińsku Mazowieckim, która jest kontynuatorem tradycji 1 Pułku Lotnictwa Myśliwskiego „Warszawa”.

© 2009-2019 ias24.eu.