Poniedzialek, 19 Marca 2018
Newsletter

Kłoczew: Przystąpią do grupy rybackiej

2009-10-30 12:35:30

Gmina Kłoczew przyłączy się do grupy samorządów, które chcą razem korzystać z unijnych środków na rozwój obszarów zależnych od rybołówstwa. Radni zgodzili się w piątek 30 października na przystąpienie do pomysłu, który ma realizować Powiat Lubartowski.

Samorządy, które chcą zawiązać lokalną grupę rybacką muszą do końca października podjąć stosowne uchwały. Po jej zarejestrowaniu będą mogły ubiegać się o pieniądze na przykład na drobną infrastrukturę rybacką.

W gminie Kłoczew po byłym państwowym gospodarstwie rybackim pozostało około 200 hektarów stawów. Ponadto są prywatne zbiorniki, które zajmują około 6 hektarów powierzchni. To wystarczy, by spełnić jeden z warunków udziału w programie, który zakłada, że na 10 tysięcy mieszkańców co najmniej 5 osób żyje z rybołówstwa.

Gmina Kłoczew nie mogłaby uczestniczyć w projekcie jeśli nie przystąpiłyby do niego również inne samorządy z powiatu ryckiego, które sąsiadują z liderem pomysłu czyli Powiatem Lubartowskim. Te jednak się na to zdecydowały i już przyjęły stosowne uchwały.

© 2009-2018 ias24.eu.