Wtorek, 14 Lipca 2020

Newsletter

Kłoczew: Jest umowa – będą pieniądze

2009-12-21 12:59:24

Mieszkańcy gminy Kłoczew w powiecie ryckim tak długo czekali na kanalizacje i oczyszczalnię, że teraz szkoda czasu na procedury.

Z takiego założenia wychodzą władze gminy, które jeszcze w tym roku chcą ogłosić przetarg na wykonanie inwestycji, mimo że jeszcze miesiąc temu nie miały na to pieniędzy. Budowa kanalizacji i oczyszczalni ma kosztować kilka milionów złotych, ale samorządu nie stać na takie koszty. Dlatego od kilku lat starał się o dofinansowanie budowy z funduszy unijnych. Po kilku nieudanych próbach w ubiegłym miesiącu wniosek został zaakceptowany do realizacji.

Mimo że decyzja zapadła zaledwie 3 tygodnie temu a pogoda nie sprzyja pracom budowlanym wójt Adam Kasprzak już podpisał umowę na przekazanie dofinansowania i zapowiada ogłoszenie przetargu. „Chcemy do wiosny przygotować wszystkie procedury, które są potrzebne do rozpoczęcia budowy” - mówi wójt Kłoczewa.

Realizacja inwestycji ma potrwać 2 lata, a 75 procent planowanych kosztów będzie pochodzić z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Z tych samych środków gmina już wybudowała wodociąg w miejscowościach Huta Zadybska i Stryj.

smokedsystem
© 2009-2020 ias24.eu.