Środa, 21 Sierpnia 2019

Informacje

Urząd Miejski w Józefowie
ul.Kościuszki 37
23-460 Józefów
tel 84 687-81-33
fax 84 687-81-33 wew.48
www.ejozefow.pl
jozefow@ejozefow.pl
Newsletter

Józefów: W krainie wyobraźni, teatru i kulinariów

2019-02-09 07:17:26

Dlaczego bawół jest ważny dla Wietnamczyków? W którym kraju, aby podkreślić swoją prawdomówność ludzie łapią się... za ucho? Gdzie się znajduje najdłuższy most świata i ile czekolady rocznie spożywa przeciętny Belg?

Od poniedziałku 11 lutego gwarno i wesoło będzie także w Miejskim Ośrodku Kultury w Józefowie, który również w czasie zimowej przerwy szkolnej nie pozwoli uczniom się nudzić. W pierwszym tygodniu placówka oferuje wizytę w prawdziwej pracowni malarskiej, którą poprowadzi absolwentka Akademii Sztuk Pięknych z Krakowa. Uczestnicy zajęć poznają materiały, formy i techniki malarskie, a także będą wykonywać kukiełki i przygotowywać przedstawienie "Koci raj". Spektakl ma być zaprezentowany w piątek 15 lutego rówieśnikom i rodzicom, a będzie połączony z balem. Menu na piątkową zabawę również będą przygotowywać dzieci i młodzież m.in. na warsztatach kulinarnych, które są planowane w MOK dzień wcześniej.

Z kolei drugi tydzień ferii jest zarezerwowany na warsztaty teatralne, które poprowadzi znany młodych aktorom z Józefowa i okolic - Jarosław Figura. Przed rokiem, także podczas ferii, pod jego kierunkiem powstał spektakl "Tele Ktosie", a wcześniej widowisko "Dotknąć ciepła". Tym razem ze swoimi podopiecznymi reżyser, absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu, od prawie 30 lat związany ze Sceną Plastyczną Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, będzie pracować nad przedstawieniem "Przyjaźń i samotność". Efekty tygodniowych zajęć będą zaprezentowane w sobotę 23 lutego.


(fot. arch. organizatorów)

smokedsystem
© 2009-2019 ias24.eu.