Czwartek, 06 Maja 2021

Newsletter
Artykuł sponsorowany

Ile wydać na pierwszy samochód?

2019-03-25 14:31:40

Zakup pierwszego samochodu jest dla każdego inwestycją stresującą. Musimy zaplanować budżet, wybrać markę, model, wyposażenie auta, a także kupić pojazd w dobrym stanie technicznym, jeśli decydujemy się na wersję używaną. Dziś można selekcjonować niezliczoną ilość ogłoszeń, które zachęcają do zakupu konkretnego samochodu. Wybór pierwszego auta bywa jeszcze trudniejszy, trzeba sobie bowiem zdawać sprawę z dopiero zdobywanego doświadczenia w jeździe. Może zatem częściej przydarzyć się zarysowanie karoserii, czy uszkodzenie mechaniczne. Powinniśmy zatem poszukiwać modeli, na których łatwo będzie nam nauczyć się samodzielnej jazdy w ruchu drogowym.

Samochód nowy czy używany?

To pierwsza wątpliwość, jaka pojawia się u osób decydujących się na zakup auta. Oba rozwiązania mają swoich zwolenników i przeciwników. Część osób twierdzi, iż lepiej kupić model starszy, który łatwo będzie serwisować i naprawiać w razie awarii. Inni z kolei uznają, że najlepszym rozwiązaniem są modele salonowe, pozwalające na minimalizację wizyt w warsztatach.

Pierwszym wyznacznikiem tego, jakie auto wybierzemy, musi być nasz zaplanowany budżet. Jeśli dysponujemy niewielką kwotą np. kilkoma tysiącami złotych, powinniśmy szukać wśród samochodów z rynku wtórnego. Istotna jest także zależność ceny do jakości. Im tańszy pojazd, tym bardziej wiekowy i zwiększa się ryzyko wystąpienia awarii. Warto zatem skorzystać np. z pożyczki online, aby nieco poszerzyć zakres naszych możliwości finansowych i kupić auto, które będzie w pełni sprawne technicznie.

Odpowiedni model

Dobry samochód to taki, który umożliwia ekonomiczną jazdę. Powinniśmy zatem wybierać auta o mniejszej pojemności silnika, pozwalające na podróże bardziej efektywne pod względem finansowym. Musimy mieć na względzie także niewielkie umiejętności początkującego kierowcy. Nie bez znaczenia jest zatem wielkość auta. Lepiej poruszać się w segmencie pojazdów kompaktowych. Dzięki temu z łatwością zaparkujemy w mieście oraz wykonamy sprawnie wszelkie manewry na drodze.

Nie można także zapominać o kwestiach bezpieczeństwa. Samochód z podstawowymi systemami, np. ABS, to absolutna konieczność. Warto zwiększyć kwotę, jaką przeznaczamy na zakup auta, aby wybrać model zaopatrzony w niezbędne instalacje poprawiające bezpieczeństwo jazdy. Pomocne w tym względzie będą pożyczki online.

Auto spoza kraju?

Osoby, które chcą kupić samochód w rozsądnej cenie, powinny zastanowić się nad wyborem modeli sprowadzanych. Ten sposób umożliwia zakup auta renomowanej marki w interesującym pułapie finansowym. Modele kompaktowe, kilkunastoletnie, posiadające niezbędne wyposażenie to wydatek rzędu kilkunastu tysięcy złotych.

Należy jednak pamiętać, aby odpowiednio zweryfikować stan techniczny samochodu. Wystarczy udać się na stację diagnostyczną lub skorzystać z pomocy mechanika, aby upewnić się, czy auto nie posiada wad wymagających gruntownych napraw. Koszt badania lub wynajęcia firmy do oceny stanu technicznego oraz finalny zakup pozwolą sfinansować pożyczki online.

Wybór pierwszego samochodu to zadanie odpowiedzialne. Należy mieć na względzie niewielkie umiejętności początkującego kierowcy, dlatego też warto kupować pojazdy sprawdzone, które nie będą wymagały ciągłych napraw. Osoby dysponujące budżetem na poziomie kilkudziesięciu tysięcy złotych, mogą nabyć wersje nowe, z salonu. Kierowcy o mniejszych możliwościach finansowych powinni liczyć się z wydatkiem kilkunastu tysięcy, które pozwolą na zakup auta używanego.smokedsystem
© 2009-2021 ias24.eu.