Wójt gminy Łuków Mariusz Osiak ma wotum zaufania i absolutorium za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Podczas głosowania, które odbyło się na sesji w piątek 19 czerwca, za uchwałą w tej sprawie opowiedzieli się wszyscy radni, biorący udział w obradach.
Na infrastrukturę wodno-ściekową w 2025 roku miejscowy samorząd wydał ponad 13 mln. zł. Większość stanowiły środki zewnętrzne, w tym z programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, Programu Inwestycji Strategicznych "Polski Ład" i budżetu gminy.
Inwestycje drogowe pochłonęły w minionym roku około 12 mln zł, z czego większość pochodziła z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.
Na liście poważniejszych wydatków inwestycyjnych jest jeszcze m.in. wzmocnienie obronności, które kosztowało ponad 1 mln 400 tys. zł. Z tej kwoty 200 tys. to wkład własny gminy, a reszta pochodziła z Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej.
(fot. sxc.hu)
Inwestycje drogowe pochłonęły w minionym roku około 12 mln zł, z czego większość pochodziła z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.
Na liście poważniejszych wydatków inwestycyjnych jest jeszcze m.in. wzmocnienie obronności, które kosztowało ponad 1 mln 400 tys. zł. Z tej kwoty 200 tys. to wkład własny gminy, a reszta pochodziła z Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej.
(fot. sxc.hu)













































