
Wójt gminy Łuków Mariusz Osiak ma wotum zaufania i absolutorium za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Podczas głosowania, które odbyło się na sesji w piątek 19 czerwca, za uchwałą w tej sprawie opowiedzieli się wszyscy radni, biorący udział w obradach.
Plan dochodów na 2025 rok został wykonany w 100,62%, a wydatków - w 91,61%. Na inwestycje gmina wydała prawie 31 mln 600 tysięcy złotych.
To kolejny rok z rzędu z rekordowymi wydatkami inwestycyjnymi, na które samorząd pozyskuje coraz więcej środków zewnętrznych. W 2023 roku gmina postarała się o ponad 6 mln 700 tys. dotacji, w 2024 - 9 mln 200 tys. a w 2025 aż 18 mln 200 tys. zł.
- Pod względem inwestycji to był bardzo dobry rok, w którym kontynuowaliśmy rozbudowę sieci wodociągowej i kanalizacyjnej. Cały czas staramy się również rozbudowywać infrastrukturę drogową, mając świadomość, że potrzeby wciąż są ogromne. Poprawa jakości życia mieszkańców jest możliwa m.in. dzięki współpracy z radą gminy, z którą staramy się rozmawiać i razem ustalać priorytety - podkreśla w rozmowie z Informacyjną Agencją Samorządową wójt gminy Łuków Mariusz Osiak.
To kolejny rok z rzędu z rekordowymi wydatkami inwestycyjnymi, na które samorząd pozyskuje coraz więcej środków zewnętrznych. W 2023 roku gmina postarała się o ponad 6 mln 700 tys. dotacji, w 2024 - 9 mln 200 tys. a w 2025 aż 18 mln 200 tys. zł.
- Pod względem inwestycji to był bardzo dobry rok, w którym kontynuowaliśmy rozbudowę sieci wodociągowej i kanalizacyjnej. Cały czas staramy się również rozbudowywać infrastrukturę drogową, mając świadomość, że potrzeby wciąż są ogromne. Poprawa jakości życia mieszkańców jest możliwa m.in. dzięki współpracy z radą gminy, z którą staramy się rozmawiać i razem ustalać priorytety - podkreśla w rozmowie z Informacyjną Agencją Samorządową wójt gminy Łuków Mariusz Osiak.













































