Niedziela, 08 Czerwca 2025

Gmina Łuków: Jest absolutorium i nowe inwestycje

2016-06-27 20:13:17

Wójt Gminy Łuków Mariusz Osiak otrzymał absolutorium za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Regionalna Izba Obrachunkowa pozytywnie zaopiniowała sprawozdanie finansowe, a uchwała rady została przyjęta na sesji w poniedziałek 27 czerwca jednogłośnie.

- Zakończyliśmy miniony rok z 2,5 milionową nadwyżką, co oznacza, że nasze zadłużenie na koniec 2015 wynosiło zaledwie około 5 milionów. Mamy coraz większe wpływy z podatków od podmiotów gospodarczych i od mieszkańców, których liczba cały czas rośnie. Jeśli nie wydarzy się nic nadzwyczajnego powinniśmy się pozbyć długu na koniec obecnej kadencji - ocenia w rozmowie z Informacyjną Agencją Samorządową Mariusz Osiak. Jego zdaniem sytuacja finansowa gminy jest na tyle dobra, że jest szansa, iż w przypadku pozyskania dotacji na kolejne inwestycje, samorząd będzie mógł zapewnić środki na udział własny z dochodów, a nie pożyczek czy kredytów.

Wśród najważniejszych zadań, zrealizowanych w minionym roku wójt gminy Łuków wymienia budowę drogi Podgaj - Jeziory, czyli nowego dojazdu do podstrefy Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Łazach, współfinansowanej z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych oraz remonty i termomodernizacje sal gimnastycznych i lekcyjnych w zespołach szkół w Strzyżewie, Gołąbkach, Czerśli i Rolach.

Informacje

Urząd Gminy Łuków
ul.Świderska 12
21-400 Łuków
tel 25 798-24-39, 25 798-23-92
fax 25 798-24-39, 25 798-23-92
www.lukow.ug.gov.pl
sekretariat@lukow.ug.gov.pl
© 2025 ias24.eu