Czwartek, 19 Września 2024

Gmina Hrubieszów: Efektywna pomoc dla nastolatki

2024-09-11 17:28:11

Organizatorzy Charytatywnego Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Hrubieszów ogłosili ostateczne wyniki zbiórki. Na pomoc Zuzannie Zielińskiej ze Stefankowic-Kolonii przekazali 24 tysiące 529 złotych 60 groszy.

Rywalizację sportową z udziałem 9 drużyn wygrała "Andoria" Mircze, drugie miejsce zajęli "Juniorzy" Hrubieszów, a na trzeciej pozycji zawody ukończyła drużyna o nazwie "Staszic".

Zuzanna Zielińska ma 14 lat i walczy z rozszczepem kręgosłupa, pęcherzem neurogennym, wodogłowiem oraz niedowładem nóg. Oprócz ciągłej rehabilitacji, nastolatka przechodzi różne zabiegi niezbędne do życia i ratowania sprawności. Efektywny udział w sfinansowaniu terapii mają sportowcy, wolontariusze, ofiarodawcy i darczyńcy, którzy zaangażowali się w niedzielne zawody sportowe i licytacje.