Środa, 15 Sierpnia 2018

Informacje

Urząd Gminy Dzierzkowice
Terpentyna 1
23-251 Dzierzkowice
tel +48 81 822 10 06
fax +48 81 822 15 00
www.dzierzkowice.pl
urzadgminy@dzierzkowice.pl
Newsletter

Dzierzkowice: Reprezentacja wiejskich artystów

2017-11-17 18:09:26

Gmina Dzierzkowice będzie mieć silną reprezentację na tegorocznym Powiatowym Przeglądzie Twórczości Artystycznej Wsi, który odbędzie się w Trzydniku Dużym. W sali widowiskowej miejscowego ośrodka kultury w sobotę 18 listopada wystąpią trzy zespoły śpiewacze, duet i solistka, a łącznie organizatorzy spodziewają się około 250 wykonawców z wszystkich gmin powiatu kraśnickiego.

Kierowany przez Aleksandrę Skrzypską Zespół Śpiewaczy z Dzierzkowic Woli przygotowuje utwory "O Boże, mój Boże" i "Żurawie". Zespół Śpiewaczy w Sosnowej Woli, którym kieruje Helena Siudym, zaśpiewa "Z Sosnowej Woli wypływa rzeczka" i "Wełtawo rzeko błękitna", a Zespół Śpiewaczy z Dzierzkowic Zastawia, kierowany przez Mariannę Krakowiak, wykona "W suterynie daleko za miastem" i "Zasnęła dziewczyna". Skład artystycznej reprezentacji Gminy Dzierzkowice na sobotniej imprezie uzupełniają Leokadia Terelak z utworami "Siano, siano, pod sianem woda" i "Wszystko już się zazieleniło" oraz duet Leokadia Terelak i Stanisława Terelak ze skeczem "Przechwalone" i utworem "Kaśka z Mańku".

Jury będzie oceniać, w oddzielnych kategoriach, zespoły prezentujące widowiska oparte na obrzędach i zwyczajach ludowych, sztuki teatralne lub skecze oraz zespoły śpiewacze i kapele ludowe w dowolnym repertuarze regionalnym. O tym czy wśród laureatów, organizowanego po raz szesnasty przeglądu, będą artyści z gminy Dzierzkowice przekonamy się w sobotnie popołudnie.


(fot. arch. GOK w Dzierzkowicach)

© 2009-2018 ias24.eu.