Czwartek, 18 Kwietnia 2019

Informacje

Urząd Gminy Dzierzkowice
Terpentyna 1
23-251 Dzierzkowice
tel +48 81 822 10 06
fax +48 81 822 15 00
www.dzierzkowice.pl
urzadgminy@dzierzkowice.pl
Newsletter

Dzierzkowice: Przed nowym sezonem w ośrodku kultury

2018-09-11 16:09:51

Uzdolnieni artystycznie młodzi mieszkańcy gminy Dzierzkowice są konsekwentni. Kilka tygodni temu zadeklarowali, że chcieliby rozwijać swoje zdolności plastyczne w ośrodku kultury i nie zmienili zdania, a placówka pozytywnie odniosła się do tej propozycji, włączając ją do oferty na nowy sezon, który rozpocznie się w tym miesiącu.

Deklaracje młodych plastyków padły w sierpniu podczas wystawy, podsumowującej Ogólnopolski Plener Malarski, która cieszyła się dużym zainteresowaniem. Nie mniejszą popularność zyskała propozycja stałych zajęć plastycznych, na które zapisało się 20 osób w wieku od 8 do 12 lat, a chętnych było znacznie więcej. Spotkania poprowadzi lokalna artystka Małgorzata Dudek.

Można się jeszcze zapisywać na pozostałe zajęcia, organizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Dzierzkowicach. Młodzi tancerze będą pracować z Agatą Zacharską, a wokaliści i muzycy będą rozwijać swoje zdolności pod kierunkiem Mirosława Kasperskiego. W porównaniu z poprzednim sezonem zmieniła się nieco formuła rekrutacji. Przed przyjęciem do grupy każdy kandydat będzie mieć okazję zaprezentowania swoich umiejętności i na tej podstawie instruktorzy zadecydują, w jakiej grupie będzie rozwijać swoje zdolności. Po zamknięciu listy w ciągu roku nie będzie już ona zmieniana. - Do tej pory zdarzało się, że chęci nie wystarczało na zbyt długo, a przy braku systematyczności trudno było o dobre efekty nauki. Dlatego teraz po trzykrotnej, nieusprawiedliwionej nieobecności taka osoba będzie skreślana z listy uczestników - mówią organizatorzy zajęć.

© 2009-2019 ias24.eu.