Czwartek, 22 Kwietnia 2021

Informacje

Urząd Gminy Dzierzkowice
Terpentyna 1
23-251 Dzierzkowice
tel +48 81 822 10 06
fax +48 81 822 15 00
www.dzierzkowice.pl
urzadgminy@dzierzkowice.pl
Newsletter

Dzierzkowice: Nowa hala przy ZPO w Terpentynie otwarta

2020-09-01 19:40:31

Młodzi i dorośli miłośnicy aktywnego wypoczynku z gminy Dzierzkowice mają powody do zadowolenia. Przy Zespole Placówek Oświatowych w Terpentynie powstała hala sportowa z prawdziwego zdarzenia, z której mogą korzystać nie tylko uczniowie.

Uroczyste otwarcie nowego obiektu odbyło się we wtorek 1 września przy okazji inauguracji nowego roku szkolnego. Oprócz uczniów i nauczycieli przybyli na nią przedstawiciele władz państwowych, samorządowych i oświatowych oraz sympatycy i byli pracownicy szkoły.

Hala przy ZPO w Terpentynie ma boisko do piłki ręcznej i piłki nożnej halowej o wymiarach 24 x 26 metrów, bogate zaplecze sanitarne, siłownię, punkt pierwszej pomocy, magazyn na sprzęt i trybuny na prawie 120 miejsc. Jej budowa kosztowała prawie 6 milionów 800 tysięcy złotych, z czego około 3 milionów stanowi dotacja, którą Gmina Dzierzkowice pozyskała z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Wójt Marcin Gąsiorowski przyznaje, że na realizację tej inwestycji złożyło się kilka czynników:


Pobierz

Z nowej hali najbardziej cieszą się uczniowie i nauczyciele ZPO w Terpentynie, którzy będą mieć bardziej komfortowe warunki pracy i możliwości rozwoju fizycznego - podkreśla dyrektor placówki Anna Kazanowska:


Pobierz

Podczas wtorkowej uroczystości dyrektor Kazanowska w imieniu społeczności szkolnej i innych użytkowników, dziękowała za budowę obiektu jego pomysłodawcom i osobom, które wspierały tę inicjatywę - Marszałkowi Województwa Lubelskiego Jarosławowi Stawiarskiemu, europosłowi Krzysztofowi Hetmanowi, radnemu Sejmiku Województwa Lubelskiego Markowi Kosowi, Wioletcie Czochór z Kuratorium Oświaty w Lublinie oraz wójtowi Marcinowi Gąsiorowskiemu i przewodniczącemu Rady Gminy Dzierzkowice Dariuszowi Latosowi.

smokedsystem
© 2009-2021 ias24.eu.