Niedziela, 27 Maja 2018
Informacje

Urząd Gminy Dzierzkowice
Terpentyna 1
23-251 Dzierzkowice
tel +48 81 822 10 06
fax +48 81 822 15 00
www.dzierzkowice.pl
urzadgminy@dzierzkowice.pl
Newsletter

Dzierzkowice: Gminni kolędnicy w przeglądzie powiatowym

2018-01-18 13:54:58

Artyści z gminy Dzierzkowice są wśród wykonawców tegorocznego Powiatowego Przeglądu Kolęd, Pastorałek i Zespołów Kolędniczych w Trzydniku Dużym. Trzydniowe prezentacje rozpoczęły się w miejscowym ośrodku kultury w czwartek 18 stycznia i potrwają do soboty.

Pierwsi przedstawiciele gminy Dzierzkowice mieli pojawić się na scenie już pierwszego dnia, ale zdziesiątkowany przez choroby zespół "Cheaster" ze Szkoły Podstawowej w Ludmiłówce, nie mógł pojechać do Trzydnika Dużego. W piątek 19 stycznia ma wystąpić Weronika Grudzińska z utworami "Oj maluśki" i "Maryjo Ty wiesz", przygotowanymi z instruktorem Mirosławem Kasperskim. Największą reprezentację Gmina Dzierzkowice ma w sobotniej części przeglądu, gdy na liście wykonawców są: KGW "Zalesianki" z Ludmiłówki, Leokadia Terelak z Sosnowej Woli, "Małe Bajoro" oraz zespoły śpiewaczy z Dzierzkowic-Woli, Dzierzkowic-Zastawia i Sosnowej Woli. Wszyscy będą śpiewać kolędy i pastorałki, przygotowane samodzielnie lub pod kierunkiem Marianny Krakowiak, Aleksandry Skrzypskiej, Heleny Siudym, Marty Łuszczak albo Mirosława Kasperskiego.

Łącznie w ciągu trzech dni widzowie obejrzą ponad 90 prezentacji w wykonaniu prawie 700 artystów z wszystkich gmin powiatu i miasta Kraśnik. W tym roku będą ich oceniać eksperci z Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie, a najlepsi otrzymają nagrody, ufundowane przez GOK w Trzydniku Dużym i Starostwo Powiatowe w Lublinie.


(fot. arch. GOK w Dzierzkowicach)

© 2009-2018 ias24.eu.