Czwartek, 25 Czerwca 2026

Zwierzyniec: Sobótki ze smakiem

Impreza odbywała się gównie w Parku Środowiskowym. Oprócz "Zielonej Wiedźmy", która poprowadziła warsztaty zielarskie, panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Guciowie uczyły, dość liczną grupę, wicia wianków. Panowie zmierzyli się w konkursie ubijania piany z jajek, a wśród innych konkurencji sprawnościowych było wyławianie jabłek z wody… ustami i przeciąganie liny.

Nie mniej ciekawie było na plenerowej scenie. W części artystycznej prezentowali się miejscowi artyści i zaproszeni goście - Kapela Zwierzyniecka, Zespół Śpiewaczy "Zaburzanki" z gminy Radecznica oraz soliści i zespoły, skupione wokół zwierzynieckiego centrum kultury. Wystąpili wokaliści z grupy "Zwierzynieckie Aniołki", prowadzeni przez Barbarę Rabiegę oraz grupy taneczne "Zwierzynki" i "Zwierzynieckie Iskierki", z którymi pracuje Kamila Waga.


(fot. CKiBP w Zwierzyńcu)

Wtorek, 23-06-2026 13:43:00
© 2026 ias24.eu