Czwartek, 25 Czerwca 2026

Zwierzyniec: Sobótki ze smakiem

- Mimo upału goście, w tym turyści z różnych zakątków Polski,dopisali, a największą frekwencję zgromadził widowiskowy obrzęd Kupały oraz warsztaty zielarskie. Znaleźli się też chętni do udziału w konkursie sobótkowych kreacji oraz w sportowej rywalizacji, czemu towarzyszyło mnóstwo emocji i radości - podsumowuje Edyta Sadło, dyrektor Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Zwierzyńcu, które było głównym organizatorem sobótkowej zabawy.

Impreza odbywała się gównie w Parku Środowiskowym. Oprócz "Zielonej Wiedźmy", która poprowadziła warsztaty zielarskie, panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Guciowie uczyły, dość liczną grupę, wicia wianków. Panowie zmierzyli się w konkursie ubijania piany z jajek, a wśród innych konkurencji sprawnościowych było wyławianie jabłek z wody… ustami i przeciąganie liny.


(fot. CKiBP w Zwierzyńcu)

Wtorek, 23-06-2026 13:43:00
© 2026 ias24.eu