Poniedzialek, 10 Sierpnia 2020

Informacje

Urząd Miejski w Zwierzyńcu
ul.Rynek 1
22-470 Zwierzyniec
tel 84 687-20-11, 84 687-20-37
fax 84 687-20-21
www.zwierzyniec.info.pl
um@zwierzyniec.info.pl
Newsletter

Zwierzyniec: Jest promesa na dodatkowe pieniądze na inwestycje

2020-07-02 06:46:43

Kolejne samorządy odbierają promesy, zapowiadające dotacje z Funduszu Inwestycji Samorządowych. Wśród samorządowców, którzy odebrali je w środę 1 lipca w Zamościu, była burmistrz Zwierzyńca Urszula Kolman. Gmina ma otrzymać z rządowej tarczy inwestycyjnej, przygotowanej w związku z pandemią koronawirusa, ponad 1 milion złotych.

- Na razie trudno określić na co wydamy te pieniądze. Potrzeb jest naprawdę wiele, dlatego pochylimy się nad tą sprawą razem z radnymi i ustalimy priorytety. Potrzebne są m.in. inwestycje w infrastrukturę drogową, budowę wodociągu, pompowni ścieków i kanalizacji. Weźmiemy pod uwagę zarówno już rozpoczęte projekty, jak i te zadania, które dopiero planujemy - zapowiada rozmowie z Informacyjną Agencją Samorządową burmistrz Zwierzyńca Urszula Kolman.

Jeśli tylko będzie to możliwe miejscowy samorząd chce wykorzystać przyznane środki jak najszybciej. - Obserwując wyniki przetargów, które rozstrzygaliśmy w ostatnim czasie można wywnioskować, że wykonawcy oferują samorządom dość atrakcyjne ceny. Dobrze byłoby wykorzystać tę koniunkturę zanim sytuacja na rynku się zmieni, ale to będzie zależeć m.in. od tego kiedy obiecane pieniądze trafią do naszego budżetu - dodaje burmistrz Kolman.

Dotychczasowe zapowiedzi wskazują, że nabór wniosków o przyznanie dotacji powinien być ogłoszony w sierpniu. Środków z Funduszu Inwestycji Samorządowych nie będzie trzeba zwracać, a na ich wykorzystanie samorządy mają mieć czas do 2022 roku.


(fot. UM w Zwierzyńcu)

smokedsystem
© 2009-2020 ias24.eu.