Czwartek, 19 Czerwca 2025

Zwierzyniec: Barwne święto radości

2017-07-25 13:49:04

Kapela Ludowa "Grodziszczoki" z Grodziska Dolnego zdobyła pierwszą nagrodę tegorocznego Roztoczańskiego Festiwalu Kapel Ludowych w Zwierzyńcu. W organizowanej po raz trzeci imprezie, która odbyła się w minioną sobotę 22 lipca w miejscowym browarze, wzięło udział dziewięć zespołów z Lubelszczyzny i Podkarpacia.

Konkursowe prezentacje poprzedziło podsumowanie tegorocznego pleneru rzeźbiarskiego, który odbywał się w Zwierzyńcu od 17 lipca. Przez tydzień na placu przy centrum kultury pracowało pięciu artystów z Mazowsza, Lubelszczyzny i Pomorza, którzy wykonywali drewniane rzeźby Królowej Marysieńki i jej dworu. Za efektywną i efektowną pracę rzeźbiarzom dziękowali burmistrz Jan Skiba oraz dyrektor Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Zwierzyńcu Edyta Sadło.

Festiwalowi towarzyszył Jarmark Roztoczański, podczas którego kilkunastu wystawców, m.in. z Krasnobrodu, Lublina, Zamościa, Zwierzyńca i z Podkarpacia, oferowało wyroby z wikliny papierowej, rękodzieło, wyroby garncarskie i tkackie, zabawki wykonane na szydełku oraz żywność regionalną, w tym sery, miody i lody własnej produkcji.


(fot. arch. CKiBP w Zwierzyńcu)

Informacje

Urząd Miejski w Zwierzyńcu
ul.Rynek 1
22-470 Zwierzyniec
tel 84 687-20-11, 84 687-20-37
fax 84 687-20-21
www.zwierzyniec.info.pl
um@zwierzyniec.info.pl
© 2025 ias24.eu