Środa, 22 Stycznia 2020

Informacje

Urząd Gminy w Wojciechowie
Wojciechów 5
24-204 Wojciechów
tel 81 517-72-41
fax 81 517-76-65
www.wojciechow.pl
info@wojciechow.pl
Newsletter

Wojciechów: Najlepsi nie tylko w gminie

2019-05-16 17:35:17

Uczniowie z gminy Wojciechów zdominowali międzygminne eliminacje Małego Konkursu Recytatorskiego w Nałęczowie. Spośród 22 recytatorów, którzy w czwartek 16 maja, rywalizowali o nominacje, wszystkie zdobyli przedstawiciele Gminy Wojciechów, a kolejny jej reprezentant znalazł się wśród wyróżnionych.

O prawo występu w finale tegorocznego konkursy ubiegali się uczniowie z gmin Nałeczów, Wąwolnica i Wojciechów. W kategorii dzieci z klas I - III zdobyli je Julia Grzegorczyk ze Szkoły Podstawowej w Łubkach, która deklamowała wiersz Hanny Niewiadomskiej zatytułowany "Kolor niebiański" i Milena Twardowska ze Szkoły Podstawowej w Wojciechowie za wiersz "Kociaczki" Danuty Wawiłow. W grupie recytatorów z klas IV - VI w finale wojewódzkim wystąpią Aleksandra Guz z SP w Maszkach z wierszem "W Telefonowie" Ludwika Jerzego Kerna i Nikola Czerniec z SP w Wojciechowie z fragmentem książki "Ala Betka" Idy Pierelotkin.

Kolejny przedstawiciel Gminy Wojciechów zdobył jedno z trzech wyróżnień. To Anatol Rybak z SP Palikije, który zaprezentował utwór "Jak to dobrze być chłopakiem" Katarzyny Kowalskiej.

Wojewódzki Koncert Laureatów odbędzie się w Lublinie w pierwszych dniach czerwca.


(fot. arch. GOK w Wojciechowie)

smokedsystem
© 2009-2020 ias24.eu.