Czwartek, 06 Sierpnia 2020

Informacje

Urząd Gminy w Wojciechowie
Wojciechów 5
24-204 Wojciechów
tel 81 517-72-41
fax 81 517-76-65
www.wojciechow.pl
info@wojciechow.pl
Newsletter

Wojciechów: Kowalskie święto w zmienionej formule

2020-07-03 06:51:47

Doroczne święto kowali w Wojciechowie odbędzie się, ale jego formuła zostanie dostosowana do sytuacji epidemicznej. Organizatorzy postanowili nie rezygnować z warsztatów kowalskich, które są jednak planowane bez udziału publiczności, a większość elementów Ogólnopolskiego Spotkania Kowali przenieść do internetu.

- Sytuacja jest nadzwyczajna, ale robimy wszystko, by podtrzymać tradycję kowalskiego święta w Wojciechowie. W warsztatach będą uczestniczyć tylko adepci kowalstwa i ich mistrzowie, a szkolenie będzie się odbywać w reżimie sanitarnym. Część atrakcji, które zawsze były związane z towarzyszącymi warsztatom targami sztuki kowalskiej, odbędzie się w internecie, ale przygotowanie imprez typowo rozrywkowych z udziałem widzów jest po prostu nie możliwe - mówi Informacyjnej Agencji Samorządowej Agnieszka Gąska, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Wojciechowie, który jest głównym organizatorem święta kowali.

Warsztaty kowalskie rozpoczną się 7 lipca i potrwają do 18 lipca. W tym roku weźmie w nich udział 16 adeptów sztuki kowalskiej z różnych części Polski. - Wszyscy wiążą z tą profesją swoją przyszłość, niektórzy mogą się nawet poszczycić niemałym doświadczeniem. Tym razem nie ma w tym gronie żadnej kobiety - dodaje dyrektor Gąska.

smokedsystem
© 2009-2020 ias24.eu.