Niedziela, 12 Lipca 2020

Informacje

Urząd Gminy w Wojciechowie
Wojciechów 5
24-204 Wojciechów
tel 81 517-72-41
fax 81 517-76-65
www.wojciechow.pl
info@wojciechow.pl
Newsletter

Wojciechów: Czerwcowa sesja rady gminy

2020-06-25 17:05:01

Stan dróg i plany ich modernizacji, nowe przepisy dotyczące gospodarki śmieciowej oraz przygotowania do warsztatów kowalskich i dożynek. To tylko wybrane tematy sesji Rady Gminy Wojciechów, która odbyła się w czwartek 25 czerwca.

Radni otrzymali informacje na temat stanu i modernizacji dróg, także wojewódzkich i powiatowych. Reprezentujący Zarząd Dróg Wojewódzkich, kierownik Rejonu Drogowego w Bychawie Grzegorz Dobosz poinformował, że właśnie rozpoczął się remont drogi wojewódzkiej 827 od skrzyżowania w kierunku miejscowości Nowy Gaj do trasy Lublin - Nałęczów. Prace będą prowadzone na odcinku o długości około 1400 metrów, potrwają prawie do połowy lipca, a będą kosztować około 600 tysięcy złotych. Wszystkie koszty pokrywa samorząd województwa.

Podczas czwartkowej sesji Rada Gminy Wojciechów przyjęła również dwie uchwały, dotyczące gospodarki śmieciowej, dostosowujące lokalne przepisy do nowych wymogów ustawowych. Zmiany obejmują m.in. częstotliwość odbioru niektórych frakcji. Na razie wszystkie śmieci z nieruchomości zamieszkałych w gminie Wojciechów są odbierane raz w miesiącu, a według nowych przepisów, od kwietnia do końca października odpady zmieszane i biodegradowalne będą odbierane dwa razy w miesiącu. W praktyce dla większości mieszkańców gminy zmiana nie będzie odczuwalna, ponieważ nowe przepisy ustawowe wprowadzają również możliwość kompostowania odpadów biodegradowalnych w domowych kompostownikach, za które będzie przysługiwać ulga w opłatach śmieciowych. Wysokość zniżki jeszcze nie jest ustalona, ale z nowej możliwości chce skorzystać około 99 procent właścicieli nieruchomości zamieszkałych w gminie Wojciechów. Kolejne uchwały, dostosowujące przepisy lokalne do nowych wymogów ustawowych, rada gminy będzie podejmować na następnych sesjach, a zmiany będą obowiązywać od 1 stycznia 2021 roku.

smokedsystem
© 2009-2020 ias24.eu.