Wtorek, 07 Kwietnia 2020

Informacje

Urząd Gminy w Wojciechowie
Wojciechów 5
24-204 Wojciechów
tel 81 517-72-41
fax 81 517-76-65
www.wojciechow.pl
info@wojciechow.pl
Newsletter

Wojciechów: Bezpieczeństwo w szkole i poza nią

2020-02-14 12:23:34

To była ciekawa, ważna i potrzebna młodym ludziom lekcja. Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji z Lublina i komisariatu w Bełżycach odwiedzili w czwartek 13 lutego uczniów starszych klas Szkoły Podstawowej w Wojciechowie.

Elżbieta Konowałek z Wydziału Prewencji KMP Lublin i młodszy aspirant Wojciech Sito z KP w Bełżycach mówili m.in. o bezpieczeństwie uczniów w sieci i na drodze. Podczas prelekcji funkcjonariusze podkreślali, że oprócz pozytywnych treści, w internecie czyha na dzieci i młodzież wiele niebezpiecznych zjawisk. Zwracali przy tym szczególną uwagę na cyberprzemoc, radzili jak zapobiegać zagrożeniom, a także mówili o skutkach korzystania z mediów społecznościowych.

Uczniowie przekonali się, że choć doskonale radzą sobie w sieci, nie zawsze zdają sobie sprawę w jakich grach psychologicznych biorą udział.

Specjaliści tłumaczyli młodym ludziom jak powinni się zachować zanim cokolwiek napiszą albo opublikują w internecie oraz jak mają chronić własny wizerunek.

Tematem rozmów było również bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Funkcjonariusze przekonywali jak ważna, szczególnie w okresie, gdy szybko zapada zmrok, jest widoczność przechodniów i noszenie odblasków, a także przypominali zasady korzystania z numerów alarmowych i działania służb, które otrzymują w ten sposób informacje.


(fot. SP Wojciechów)

smokedsystem
© 2009-2020 ias24.eu.