Sobota, 17 Maja 2025

Włodawa: Dzieci wspierają chorych rówieśników

2011-11-25 12:57:04

Chory na mukowiscydozę chłopiec z Włodawy otrzyma wsparcie od swoich rówieśników. Dokładnie 2 tysiące 322 złote przekazały dzieci, które w czwartek 24 listopada uczestniczyły w „Smerfnych Andrzejkach” zorganizowanych przez Salę Zabaw „Bajkolandia” i Włodawski Dom Kultury.

W sali „Sezam” WDK bawiło się około 60 dzieci w wieku od kilkunastu miesięcy do kilkunastu lat.

– Zgodnie z hasłem imprezy większość była przebrana w smerfne stroje, ale byli też tacy, którzy wykazali się własną inwencją i przyszli przebrani za Indian lub księżniczki – mówi Justyna Momot z włodawskiej „Bajkolandii.

Oprócz tańców i śpiewu, dzieci wzięły też udział w zabawie, dotyczącej zasad bezpieczeństwa, w tym bezpieczeństwa ruchu drogowego. Tę część imprezy poprowadził „smerf”, czyli funkcjonariusz z Komendy Powiatowej Policji we Włodawie.

Biletem wstępy na nietypowe andrzejki były cegiełki. Cały dochód z ich sprzedaży zostanie przekazany dla chorego na mukowiscydozę Kacpra Rymczuka.

– Liczyliśmy na to, że zbierzemy około 2 tysięcy złotych i nasze nadzieje spełniły się. Za te pieniądze Kacper będzie mieć prawdopodobnie inhalator i nowe leki – cieszą się organizatorzy akcji.

To jedno z kilku „smerfnych” przedsięwzięć, organizowanych z myślą o chorych dzieciach z Włodawy. W najbliższy poniedziałek i wtorek w kinie WDK odbędą się pokazy przygód smerfów, z których dochód będzie przekazany na leczenie Ali Stec. Początkowo planowano organizację tylko dwóch seansów w poniedziałek 28 listopada. Zainteresowanie dzieci z przedszkoli, szkół i innych placówek było jednak tak duże, że zdecydowano się na dodatkową projekcję bajek we wtorek 29 listopada.

Informacje

Urząd Miejski we Włodawie
Al.Piłsudskiego 41
22-200 Włodawa
tel 82 572-14-44, 82 572-15-55, 82 572-24-49
fax 82 572-24-54
www.um.wlodawa.eu
info@wlodawa.eu
© 2025 ias24.eu