Piątek, 15 Listopada 2019

Informacje

Urząd Gminy Trzydnik Duży
23-230 Trzydnik Duży
tel 15 873-18-79
fax 15 873-18-21
www.trzydnik.lubelskie.pl
ugtrzydnik@ops.pl
Newsletter

Trzydnik Duży: Zatańczmy jak za dawnych lat

2015-09-17 13:17:33

Młodzi mieszkańcy Woli Trzydnickiej w gminie Trzydnik Duży chcą wrócić do tradycji wiejskich potańcówek. Pierwsza taka impreza odbędzie się w najbliższą niedzielę 20 września w remizie miejscowej OSP.

Angelika Stasiak z grupy pod nazwą "Ekipa z remizy", która jest pomysłodawcą zabawy podkreśla, że data nie jest przypadkowa, ponieważ tego dnia w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Woli Trzydnickiej odbędzie się odpust, a dawne potańcówki były związane z takimi uroczystościami. - Nasza potańcówka rozpocznie się o 17.00, a do tańca będzie przygrywać Kapela Ludowa z Trzydnika Dużego. Podobnie jak w przypadku innych spotkań, również niedzielna impreza będzie mieć charakter integracyjny i wielopokoleniowy. To jak dawniej tańczyło się oberka, polkę czy kujawiaka, pokażą panie z kół gospodyń wiejskich. Natomiast młodzież zaprosi do zabawy przy współczesnych tańcach, takich jak belgijka, chocolate i swing w uliczce - mówi Informacyjnej Agencji Samorządowej Angelika Stasiak.

Niedzielna impreza to kolejne przedsięwzięcie, realizowane przez "Ekipę z remizy" w ramach projektu "Spotkania pokoleń". W lipcu odbyły się warsztaty kulinarne, podczas których członkinie KGW razem z młodzieżą przygotowywały, m.in.: pierogi, bigos, pazibrodę, czyli kapustę z grochem i ziemniakami, placki fajerczoki oraz ciastka z orzechami i z miodem. Do wspólnej konsumpcji tych smakołyków organizatorzy zaprosili uczestników Międzypokoleniowego Festynu Rodzinnego.

W planach są jeszcze październikowe warsztaty, podczas których młodzież będzie uczyć starszych obsługi komputera i zasad korzystania z internetu oraz gra terenowa, będącą podsumowaniem wszystkich działań.

"Spotkania pokoleń" są finansowane za pieniądze z programu "Średni Obywatel - Duża Sprawa", koordynowanego przez Stowarzyszenie Inicjatyw Trawnickich.


(fot. arch. "Ekipy z remizy")

smokedsystem
© 2009-2019 ias24.eu.