Poniedzialek, 24 Czerwca 2019

Informacje

Urząd Gminy Trzydnik Duży
23-230 Trzydnik Duży
tel 15 873-18-79
fax 15 873-18-21
www.trzydnik.lubelskie.pl
ugtrzydnik@ops.pl
Newsletter

Trzydnik Duży: Unijne wsparcie dla uczniów

2014-10-23 11:35:27

420 uczniów ze wszystkich szkół w gminie Trzydnik Duży w powiecie kraśnickim korzysta z bezpłatnych zajęć wyrównujących i rozwijających ich zdolności. W tym tygodniu placówki otrzymały też nowoczesny sprzęt do organizowania dodatkowych lekcji. Pieniądze na ten cel gmina pozyskała z Unii Europejskiej.

Do pięciu "podstawówek w Łychowie, Olbięcinie, Rzeczycy Księżej, Rzeczycy Ziemiańskiej i Woli Trzydnickiej oraz do gimnazjum w Trzydniku Dużym trafiły m.in.: tablice interaktywne z zestawami komputerowymi, projektory multimedialne z ekranami, sprzęt nagłaśniający i oświetleniowy oraz aparaty cyfrowe. Niektóre placówki otrzymają także książki.

Wszystko będzie wykorzystywane podczas zajęć, które rozpoczęły się we wrześniu i potrwają do końca roku szkolnego. Uczestniczą w nich zarówno uczniowie, którzy mają problemy z nauką, jak też dzieci szczególnie uzdolnione. W ramach projektu korzystają z dodatkowych lekcji z matematyki, języka angielskiego, biologii, fizyki i geografii. Uczniowie rozwijają też swoje zdolności teatralne, wokalne i taneczne, korzystają ze wsparcia logopedy, psychologa i doradcy zawodowego, a także uczęszczają na zajęcia korekcyjno-kompensacyjne.

Wartość całego projektu pod nazwą "Kapitalna szansa na sukces" to ponad 660 tysięcy złotych, z czego około 66 tysięcy to wkład własny gminy, która udostępnia sale do prowadzenia zajęć. Reszta pochodzi z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

To kolejny taki projekt, realizowany w gminie Trzydnik Duży. W ubiegłym roku z podobnego wsparcia skorzystało prawie 300 uczniów szkół podstawowych.


(fot. UG Trzydnik Duży)

smokedsystem
© 2009-2019 ias24.eu.