Poniedzialek, 07 Kwietnia 2025

Trzydnik Duży: Przegląd twórczości wiejskiej

2009-11-21 08:08:45

Około 220 artystów zapowiedziało udział w 8 Powiatowym Przeglądzie Twórczości Artystycznej Wsi, który w sobotę 21 listopada odbędzie się w Trzydniku Dużym. Weźmie w nim udział 19 zespołów z powiatu kraśnickiego.

Będą to zespoły śpiewacze, kabarety, grupy wokalno-obrzędowe i 2 kapele. „Właściwie nie ma miejscowości, która nie miałaby tutaj swojego przedstawiciela” – mówi dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Trzydniku Ewa Sobota.

Jury będzie oceniać wartości artystyczne i poznawcze w kategoriach: zespoły prezentujące widowiska oparte na obrzędach i zwyczajach ludowych,
sztuki teatralne lub kabarety, zespoły śpiewacze, oraz kapele ludowe w tradycyjnym repertuarze regionalnym. Tematyka prezentacji jest dowolna, ale nie mogą być wystawiane programy z poprzednich lat. Zespoły śpiewacze i kapele będą mieć na swoje prezentacje do 10 minut, pozostali do pół godziny.

Najlepsi otrzymają nagrody Starosty Kraśnickiego i miejscowego GOK-u. Ten ostatni przygotował dla wszystkich uczestników także 4 kotły tradycyjnego bigosu trzydnickiego.

Początek przesłuchań o 10.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Trzydniku Dużym.

Informacje

Urząd Gminy Trzydnik Duży
23-230 Trzydnik Duży
tel 15 873-18-79
fax 15 873-18-21
www.trzydnik.lubelskie.pl
ugtrzydnik@ops.pl
© 2025 ias24.eu