Wtorek, 25 Czerwca 2019

Informacje

Urząd Gminy Trzydnik Duży
23-230 Trzydnik Duży
tel 15 873-18-79
fax 15 873-18-21
www.trzydnik.lubelskie.pl
ugtrzydnik@ops.pl
Newsletter

Trzydnik Duży: Pasmo artystycznych sukcesów

2014-11-12 19:19:05

Ostatnie tygodnie są udane dla twórców, związanych z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Trzydniku Dużym. W miniony weekend Maria Magdziak została doceniona w finale 15 Jesiennego Przeglądu Twórczości Artystycznej Seniorów w Dęblinie, a wcześniej trzydniccy artyści zdobywali laury w Konkursie Piosenki Ludowej dla Dzieci w Stróży oraz Konkursie Piosenki im. Edwarda Stachury w Annopolu.

Poetka z Woli Trzydnickiej Maria Magdziak, autorka tomiku poezji wydanego przez GOK, zdobyła wyróżnienie za wiersz "Modlitwa".

W Konkursie Piosenki Ludowej dla Dzieci "Jarzębinka", który w październiku odbył się w Stróży, wyróżnienie otrzymał Dziecięcy Zespół z GOK-u w Trzydniku Dużym w składzie Kinga Latawiec, Julia Mazur, Julia Woźniak, Martyna Klimek, Aleksandra Kowalik i Oliwia Cieślik. To pierwszy taki sukces zespołu, który powstał zaledwie kilka tygodni temu, we wrześniu tego roku.

Z kolei podczas Konkursu Piosenki im. Edwarda Stachury w Annopolu nagrodę drugiego stopnia wyśpiewała Daria Suchora, uczennica Publicznego Gimnazjum w Trzydniku Dużym i absolwentka Szkoły Muzycznej I stopnia w Kraśniku.

Szansa na kolejne sukcesy nadarzy się już w czwartek 13 listopada, gdy w trzydnickim ośrodku kultury odbędzie się turniej powiatowy 18 Jesiennego Konkursu Recytatorskiego. Do rywalizacji, która w tym roku odbywa się pod hasłem "Teraz i tu", zgłosiło się prawie 40 recytatorów, od klasy drugiej szkoły podstawowej po liceum, z Kraśnika, Annopola, Gościeradowa, Trzydnika Dużego, Leszczyny, Księżomierzy, Kowalina, Bobów, Skorczyc i Urzędowa.

smokedsystem
© 2009-2019 ias24.eu.