Piątek, 29 Maja 2020

Informacje

Urząd Gminy Stary Brus
Stary Brus 47a
22-244 Stary Brus
tel 82 571 01 25
fax -
www.starybrus.pl
ug@starybrus.lublin.pl
Newsletter

Stary Brus: "Poleska Nuta" jedzie na festiwal

2020-01-22 09:50:22

Gmina Stary Brus będzie mieć swojego przedstawiciela na tegorocznym Festiwalu Kolęd i Szczodrywek nad Bugiem we Włodawie. Organizowana po raz dziewiętnasty impreza odbędzie się w najbliższy weekend, a w gronie wykonawców będzie grupa "Poleska Nuta" z miejscowości Kołacze.

Zgodnie z regulaminem artyści z Polski, Białorusi i Ukrainy będą prezentować po 2 utwory, w tym polską kolędę i prawosławną - białoruską lub ukraińską - szczodrywkę. - Nasz zestaw składa się kolęda "Gwiazdy tańczyły" i ukraińskiego utwóru pod tytułem "Trisławni cary". Obydwie kompozycje zaśpiewamy a cappella - mówi Informacyjnej Agencji Samorządowej kierownik artystyczny "Poleskiej Nuty" Anna Woźniak.

Przesłuchania we Włodawskim Domu Kultury odbędą się w sobotę 25 stycznia, a dzień później grupę z miejscowości Kołacze czeka kolejny występ. Tym razem zespół z akompaniującym mu akordeonistą Witoldem Waszukiem zaprezentuje się na Regionalnym Przeglądzie Piosenki i Przyśpiewki Ludowej w Rejowcu. Na tę imprezę "Poleska Nuta" przygotowuje "Młynareczkę" i "12 listeczków".

Nie mniej pracowity będzie dla członków grupy także kolejny weekend. 1 lutego zespół wystąpi w Urszulinie, a dzień później w Cycowie.


(fot. organizatorzy)

smokedsystem
© 2009-2020 ias24.eu.