Sobota, 29 Lutego 2020

Informacje

Urząd Gminy Stary Brus
Stary Brus 47a
22-244 Stary Brus
tel 82 571 01 25
fax -
www.starybrus.pl
ug@starybrus.lublin.pl
Newsletter

Stary Brus: Są pieniądze na usuwanie azbestu

2016-03-31 06:42:48

Mieszkańcy gminy Stary Brus, którzy chcą skorzystać z dotacji na usuwanie azbestu mogą jeszcze składać wnioski w tej sprawie. Pieniądze na ten cel samorząd otrzyma z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.

- Fundusz przyznał nam 34 tysiące złotych, czyli nieco więcej niż przed rokiem. Szacujemy, że za te pieniądze pozbędziemy się kolejnych 40 ton szkodliwych substancji, albo nawet więcej, ponieważ w ostatnim czasie koszty takiej operacji spadały - przewiduje wójt gminy Stary Brus Paweł Kołtun. Jednocześnie zachęca właścicieli budynków, by korzystali z tej propozycji. Na razie zainteresowanie tą ofertą zadeklarowało około 20 mieszkańców, ale lista nie jest jeszcze zamknięta. Odbiór niebezpiecznych substancji jest planowany między czerwcem a wrześniem.

Gmina Stary Brus pomaga usunąć zarówno eternit, który jeszcze znajduje się na dachach, jak i ten już zdjęty z budynków. Zajmuje się tym wyspecjalizowana firma, za której usługi płaci samorząd. Dotacja z funduszu jest wykorzystywana na pokrycie wszystkich kosztów zdjęcia, transportu i utylizacji szkodliwych materiałów. O nowy dach we własnym zakresie musi zadbać właściciel posesji.(fot. sxc.hu)

smokedsystem
© 2009-2020 ias24.eu.