Poniedzialek, 08 Marca 2021

Informacje

Urząd Gminy Stary Brus
Stary Brus 47a
22-244 Stary Brus
tel 82 571 01 25
fax -
www.starybrus.pl
ug@starybrus.lublin.pl
Newsletter

Stary Brus: Razem z powiatem po dotację z FDS

2021-01-03 08:20:26

Gmina Stary Brus i Powiat Włodawski liczą na dotację z przyszłorocznej edycji Funduszu Dróg Samorządowych. Jeśli dofinansowanie zostanie przyznane samorządy wspólnie przebudują fragment drogi powiatowej w miejscowości Zamołodycze.

- Prace są planowane na odcinku o długości około 4600 metrów, na którym obecnie jest asfaltowa nawierzchnia, ale bardzo zniszczona. Chcemy wykonać nową jezdnię, a przy miejscowym przystanku także położyć chodniki - mówi Informacyjnej Agencji Samorządowej wójt gminy Stary Brus Paweł Kołtun.

Szacuje się, że realizacja tej inwestycji może kosztować ponad 3 miliony złotych. Samorządy - gminny i powiatowy liczą na dotację, która wystarczy na pokrycie co najmniej połowy kosztów, a resztę zapewnią we własnym zakresie.

Gmina Stary Brus przygotowuje się już także do opracowania wniosku o przyznanie dofinansowania na remont drogi gminnej w Lubowierzu. Wójt Paweł Kołtun nie wyklucza, że o pieniądze na ten cel samorząd będzie się starać w następnej edycji FDS, ale jednocześnie będzie szukać pomocy także w innych źródłach.


(fot. gov.pl)

smokedsystem
© 2009-2021 ias24.eu.