Poniedzialek, 08 Marca 2021

Informacje

Urząd Gminy Stary Brus
Stary Brus 47a
22-244 Stary Brus
tel 82 571 01 25
fax -
www.starybrus.pl
ug@starybrus.lublin.pl
Newsletter

Stary Brus: Razem na święta

2020-12-14 06:54:11

Pomaganie, szczególnie w czasie pandemii, nie jest łatwe, ale nawet niewielkie przykłady troski o los potrzebujących mogą im dać wiele radości. W taką przedświąteczną akcję pomocy włącza się Szkoła Podstawowa w Starym Brusie, która zachęca uczniów, by wykonywali kartki bożonarodzeniowe, które zostaną przekazane podopiecznym Domu Pomocy Społecznej w Różance.

W ten sposób społeczność szkolna odpowiada na propozycję Ministerstwa Edukacji Narodowej, które zachęca do udziału w ogólnopolskiej akcji "Razem na Święta"'. - Chcemy, aby działania realizowane często w ramach szkolnych klubów i kół wolontariatu zostały wzmocnione w okresie przedświątecznym, kiedy wiele osób czeka na pomoc i wsparcie. Zależy nam jednocześnie na budowaniu wspólnot i umacnianiu więzi międzypokoleniowych oraz kształtowaniu poczucia odpowiedzialności za drugą osobę - przekonują pomysłodawcy akcji.

Jednocześnie proszą organizatorów w poszczególnych placówkach oświatowych, by działali rozważnie, bezpiecznie i zgodnie z wytycznymi służb sanitarnych.

smokedsystem
© 2009-2021 ias24.eu.