Czwartek, 06 Sierpnia 2020

Informacje

Urząd Gminy Stary Brus
Stary Brus 47a
22-244 Stary Brus
tel 82 571 01 25
fax -
www.starybrus.pl
ug@starybrus.lublin.pl
Newsletter

Stary Brus: Nowe stawki opłat śmieciowych

2020-07-31 08:18:45

Mieszkańcy gminy Stary Brus powinni pamiętać, że od 1 sierpnia będą obowiązywać nowe stawki opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Zmiany dotyczą wszystkich gmin, które należą do Międzygminnego Związku Celowego we Włodawie, ale nie powodują konieczności złożenia nowych deklaracji śmieciowych, chyba, że właściciel nieruchomości chce skorzystać z ulgi związanej z kompostowaniem niektórych odpadów.

Zgodnie z uchwałą zgromadzenia MZC z czerwca tego roku, metoda ustalania wysokości opłat śmieciowych nie zmienia się. Nadal będą one naliczane w zależności od liczby osób, zamieszkujących daną nieruchomość. Stawka za jedną osobę będzie wynosić 18 złotych miesięcznie jeżeli odpady są zbierane selektywnie i 36 złotych w przypadku braku segregacji.

Opłaty mogą być niższe o 2 złote od osoby jeśli właściciel nieruchomości zadeklaruje, że nie będzie oddawać odpadów biodegradowalnych tylko gromadzić je we własnym kompostowniku. By skorzystać z tej ulgi jest potrzebna nowa deklaracja, którą można złożyć w biurze MZC przy ul. Żołnierzy WiN 22 we Włodawie albo we właściwym urzędzie gminy.


(fot. MZC we Włodawie)

smokedsystem
© 2009-2020 ias24.eu.