Poniedzialek, 10 Sierpnia 2020

Informacje

Urząd Gminy Stary Brus
Stary Brus 47a
22-244 Stary Brus
tel 82 571 01 25
fax -
www.starybrus.pl
ug@starybrus.lublin.pl
Newsletter

Stary Brus: Będą pieniądze na ujęcie wody i wodociąg

2020-07-10 09:13:07

Gmina Stary Brus rozbuduje ujęcie wody w tej miejscowości i przyłączy do niego nowych odbiorców, którzy teraz wykorzystują wodę z sąsiedniej gminy. Inwestycję samorząd sfinansuje dzięki unijnej dotacji, która już została przyznana, a pierwsze prace mają się rozpocząć w tym roku.

Istniejąca stacja uzdatniania wody w Starym Brusie ma ponad 20 lat i jeszcze nigdy nie była gruntowanie remontowana. - Z tego źródła wodę czerpie około 900 mieszkańców Starego Brusa, Nowego Brusa i wsi Kołacze, ale chcemy podłączać do gminnej sieci nowych odbiorców. Żeby było to możliwe chcemy zwiększyć o około 30 procent jej moce przerobowe. Poza tym trzeba wyeliminować ewentualne usterki, wynikające z przesilenia sieci i zapewnić ciągłość dostaw - mówi w rozmowie z Informacyjną Agencją Samorządową wójt gminy Stary Brus Paweł Kołtun.

Po rozbudowie ujęcia wody w Starym Brusie będzie można przełączyć do niego wodociąg w Dominiczynie, Lubowierzu i Heleninie, które obecnie są zaopatrywane w wodę z ujęcia w sąsiedniej gminie Urszulin. - Takie rozwiązanie generuje dla nas dodatkowe koszty. U nas metr sześcienny wody kosztuje mniej niż u sąsiadów i, by wszyscy mieszkańcy mogli płacić jednakową stawkę, różnicę w cenie musi pokryć gmina - tłumaczy Paweł Kołtun.

smokedsystem
© 2009-2020 ias24.eu.