Czwartek, 06 Maja 2021

Informacje

Urząd Gminy Siennica Różana
Siennica Różana 265 A
22-304 Siennica Różana
tel 82 575-92-81
fax 82 575-99-00
www.siennica.pl
siennicarozana@gmail.com
Newsletter

Siennica Różana: MOF pomoże w pozyskiwaniu dotacji

2021-03-05 13:14:33

Gmina Siennica Różana chce być jednym z partnerów Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego dla Miasta Krasnystaw. Po jego utworzeniu pięć samorządów będzie mieć większe szanse na pozyskiwanie dotacji z Unii Europejskiej na wspólne pomysły.

W czwartek 4 marca list intencyjny w tej sprawie podpisali przedstawiciele: Miasta Krasnystaw oraz gmin Izbica, Krasnystaw, Łopiennik Górny i Siennica Różana.

MOF to nowa formuła pozyskiwania unijnych środków. W poprzedniej perspektywie finansowej Unii Europejskiej takie obszary działały na dwóch poziomach - metropolitalnym i regionalnym. W województwie lubelskim największy był obszar z centrum w Lublinie, a centrami regionalnymi były Biała Podlaska, Chełm, Puławy i Zamość. - W nowej perspektywie unijnej w podobny sposób mają działać lokalne obszary funkcjonalne, skupione wokół miast powiatowych. Razem będą przygotowywać strategie rozwoju i tworzyć plany Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych, na które pieniądze mają być przyznawane bez konkursów. To powinno zwiększyć szanse na unijne fundusze i usprawnić podejmowanie decyzji o podziale środków - uważa wójt gminy Siennica Różana Leszek Proskura, który jest jednym z sygnatariuszy czwartkowego porozumienia.

smokedsystem
© 2009-2021 ias24.eu.