Czwartek, 19 Września 2024

Artykuł sponsorowany

Siatki techniczne - jaki materiał wybrać?

2024-06-24 10:45:36

Siatki techniczne mają bardzo szerokie zastosowanie i wybierane są zarówno przez firmy, jak też klientów indywidualnych. Sprawdzają się w przemyśle budowlanym, chemicznym, paliwowym, a nawet spożywczym. Prywatnie możesz je wykorzystać np. w ogrodzie do przesiewania piasku lub do budowy woliery dla ptaków. Większość produktów powstaje z kilku rodzajów materiałów. Zobacz, który najlepiej wybrać do planowanych przez Ciebie prac.

Stal nierdzewna

Siatki z tego materiału są najczęściej wykorzystywane wszędzie tam, gdzie potrzebne jest wyposażenie przystosowane do pracy z dużymi obciążeniami, a także w niekorzystnych warunkach atmosferycznych oraz z wilgotnymi materiałami. Cechuje się ona właściwościami antykorozyjnymi, co zawdzięcza chromowi dodawanemu do jej składu. Może być również odporna na działanie kwasów i metali alkalicznych, co sprawia, że możliwe jest jej wykorzystanie z dużą ilością środków chemicznych o różnych właściwościach. Najpopularniejszym, lecz też cechującym się dużą wytrzymałością materiałem, jest stal nierdzewna AISI 304/1.4301, która ma w swoim składzie aż 18% chromu i 8% niklu. Co ważne, siatka ze stali nierdzewnej tego typu nie zardzewieje nawet wówczas, gdy ulegnie zniszczeniu mechanicznemu, zostanie przecięta czy też pęknie. Funkcjonalne produkty z tego materiału polecane dla przemysłu, a także zastosowań prywatnych oferuje sklep z siatkami Arpem Steel.

Stal ocynkowana

Drugim z najczęściej wykorzystywanych materiałów do produkcji siatek technicznych jest stal ocynkowana. Dużą odporność osiąga się poprzez pokrycie stali antykorozyjną warstwą cynku. Wykorzystuje się do tego cynkowanie zanurzeniowe, galwaniczne, proszkowe oraz natryskowe. Należy zwrócić szczególną uwagę na to, że siatki z tego materiału będą mieć właściwości antykorozyjne jedynie do momentu, gdy warstwa cynkowa nie ulegnie uszkodzeniu. W związku z tym lepiej sięgnąć po to wyposażenie do wykorzystania wewnętrznego. W warunkach dużej wilgotności lub na zewnątrz, podczas opadów atmosferycznych, bardziej praktyczna będzie siatka ze stali nierdzewnej.

Pozostałe siatki techniczne

Do ściśle sprecyzowanych zastosowań sprawdzą się również siatki z innych materiałów. Jeśli oprócz wytrzymałości zależy Ci też na podwyższonej estetyce wyposażenia, wybierz siatkę mosiężną. Sito miedziane będzie z kolei łatwe w obróbce ze względu na dużą plastyczność i elastyczność. Bezterminową antykorozyjnością, a także zdolnościami przewodzenia energii elektrycznej wyróżniają się natomiast siatki z fosforobrązu. Z tego powodu chętnie korzysta się z nich w branżach takich, jak elektroniczna oraz elektrotechniczna.



© 2024 ias24.eu